Cudzia krv

Skutočný príbeh troch priateliek Zuzany, Karly a Ely, ktorý v priebehu 15-tich rokov zachytáva život mladých žien od idealistických 18-tiek až po zrelé ženy a ich cestu za sebaspoznaním, hľadaním šťastia a tak povediac "vlastnej krvi".

Zuzana je rozprávačkou príbehu. Otec mamu opustil, keď bola bábätko. Odchádza do Ameriky s inou a mama sa pod spoločenským tlakom vydáva za muža, ktorého nemiluje. Zuzana vyrastá bez rodičovskej lásky. S odhodlaním nežiť život svojej matky a vyhľadať pravého otca na internáte spoznáva Karlu. Karla je adoptovaná lekárom z Nitry a jej biologický otec je Arab, o ktorom vie, že ho nikdy nenájde. Zamilováva sa do študenta medicíny zo Sýrie. Odpúšťa neveru, nasleduje volanie "svojej krvi" a odchádza s casino online ním do USA. Tretia je Ela – bezstarostná mladá žena. Nezobrali ju na vysokú školu, pracuje v malej špedičnej firme a udržiava neviazaný milenecký pomer so svojim riaditeľom, pričom doma má dlhoročného priateľa.

Zuzana sa zamiluje do svojho profesora, s ktorým na pozadí zaujímavých historických faktov objavuje svet a pravú lásku. Neprekáža jej ani 25 ročný vekový rozdiel. Teda až pokiaľ obaja nezistia, že majú rozdielne potreby a ambície. Všetky tri ženy stále túžia nájsť "to svoje" a prejdú skutočnú aj pomyselnú "cestu pokánia" kým zistia, že šťastie nezáleži na tom, čo dostaneš do vienka, ale akým si človekom. Že "šťastný človek" je ten, ktorý rozdáva radosť, úsmev a zázemie iným a nie šťastie neustále hľadá.

Knihe sa odohráva na pozadí spoločenských premien v Bratislave v 90-tych rokov, teroristických útokov v New Yorku, výletov profesora Beňača so Zuzanou s historickým nádychom. Mojžišová hora, Kolínska katedrála, juh Francúzska. Zápletku "cudzej krvi" dotvorí Ela. Jej dcéra Barborka sa narodí a Ela sa vydá za dlhoročného priateľa Juraja. V momente, keď je pripravená pobiť sa o svoje miesto na zemi a poopraviť nefunkčné manželstvo, tragicky zomiera…