Press

Online rozhovor - Len pre ženy

Len pre ženy

Nič nekombinujem. Som to stále len ja. Ráno, večer, hore, dole... stále len ja:))))) Každý deň si skladám obrázok zo svojich puzzles.

viac »

Rozhovor s Andreou Coddington – ako píšete, keď píšete

"Samotné písanie je súčasťou tvorby knihy. Aspoň u mňa. Mám také sterilné návyky – čisto v byte, čisto v hlave, čisto na stole, ticho, len ja, myšlienky a počítač."

viac »

Knihy treba najskôr zažiť

Profit, 2012

Koniec roka 2011 bol pre spisovateľku a novinárku Andreu Coddington úspešný. Pokrstila v poradí tretiu knihu s názvom Cudzia krv a získala cenu za predaj 25-tisíc výtlačkov románu Židovka. Po desiatich rokoch v New Yorku sa tiež vrátila na Slovensko, zatiaľ skúšobne na jeden rok. Vraj ju mnohí odhovárali, ale ona je na prekážky a riskovanie zvyknutá.

viac »

Video: Fotili sme spisovateľku Andreu Coddington

smeŽeny, 2013

Po desiatich rokoch v New Yorku sa na Slovensko vracia spisovateľka Andrea Coddington. Magazín smeŽeny sa s ňou zhováral. Boli sme sa pozrieť, ako ju fotili.

viac »

Židovka

Beauty&Woman, 2011

Rozhovor so spisovateľkou a žurnalistkou Andreou Coddingtonovou, autorkou nového románu Židovka.

viac »

Spisovateľka Andrea Coddington: Na tradíciách v jedle trvám

Varecha, 2011

O živote, práci a najmä jedle v Amerike so známou spisovateľkou.

viac »

Slovenka, ktorá vám vybaví aj Trumpa

Hospodárske noviny, 2010

Pracuje so slávnymi a úspešnými ľuďmi. Komunikuje s Donaldom Trumpom, Tedom Turnerom a mnohými úspešnými finančníkmi, biznismenmi či umelcami, ktorých "dohadzuje" pre akcie smotánky.

viac »

Na doživotie

Zdravie, 2010

"Sara mala šťastie a naše dedičstvo ju obišlo. Je úplne zdravá," hovorí Andrea Coddingtonová. Autorka kníh Mal to byť pekný život a Židovka pochádza z Radošiny, ale so svojimi deťmi už deväť rokov žije v New Yorku.

viac »

Andrea Coddington: Nákupný stres nehrozí, mám do zásoby aj toaleťák

Pravda, 2014

Slovenská spisovateľka Andrea Coddington bude Vianoce po rokoch tráviť na rodnom Slovensku. „Chcem mať môj malý stromček v mojom malom byte a byť s mojimi malými deťmi za mojim vlastným malým stolom a tešiť sa z toho, že sme,“ priblížila svoje vianočné plány.

viac »

Mal to byť pekný život

Plus

Novinárka ANDREA CODDINGTON žije už osem rokov v Amerike. Najskôr okúsila chuť pravého amerického sna, potom prišla tvrdá rana. Stratila milovaného manžela i otca svojich dvoch malých detí a aj strechu nad hlavou. No mladá novinárka a spisovateľka sa nevzdala. Vlastnou húževnatosťou a pomocou priateľov sa dostala z najhoršieho.

viac »

Spisovateľka Andrea Coddington

Rádio Slovensko, 2013

Napriek tomu, že ako vdova vychováva sama dve deti, jej život je sám osebe dostatočne bohatým zdrojom inšpirácií pre niekoľko románov. O tom, ako sa žije v New Yorku, ako sa píše žene - spisovateľke na Slovensku, porozprávala Petre Bernasovskej.

viac »

ANDREA CODDINGTON

Moja psychológia

Niekdajšia zahranično-politická spravodajkyňa v New Yorku, šéfredaktorka slovenského denníka v USA, je dnes rešpektovaná autorka románov inšpirovaných vlastnými životnými skúškami.

viac »

S láskou neobchodujem

Miau, 2011

Hovorí sa o nej, že je americká Slovenka, ktorá už roky žije v hlavnom meste sveta. Prečo tam však odišla, čo v New Yorku hľadala, či to našla a koho tam navždy stratila, o tom hovorí novinárka Andrea Coddington.

viac »

V New Yorku sa nikto o nikoho nestará

Pravda, 2010

Slovenka, bývalá novinárka, ktorá žije už pár rokov v New Yorku. Autorka bestselleru Mal to byť pekný život, v ktorom vyrozprávala svoj vlastný príbeh. Príbeh šťastnej lásky so smutným koncom.

viac »

Nič nie je náhodné

Nový Čas pre ženy, 2010

Slovenská novinárka zakotvila v kozmopolitnom New Yorku. Okrem toho, že sa jej tam profesionálne darí, stíha byť mamou aj spisovateľkou.

viac »

SLOVENKA V AMERIKE Andrea Coddington

Slovenka, 2010

Andrea Coddington vyštudovala žurnalistiku na Univerzite Komenského v Bratislave Pochádza z Radošiny. Novinárčine sa profesionálne venovala vo viacerých slovenských médiách. V roku 2002 odišla do New Yorku ako zahraničnopolitická spravodajkyňa a doteraz tam žije. Jej prvý úspešný ro- mán Mal to byť pekný život vyšiel v roku 2009. Ani v najnovšom románe Židovka sa v nej nezaprela reportérka, ktorá čitateľa poláska, vtiahne do deja a reálií, ale aj udrží v napätí. Andrea Coddingotn je matkou dvoch detí – dcéry Sarah a syna Marka

viac »

Andrea Coddington: Príbehy, ktoré píše život, mi sedia viac

Pravda, 2014

Spisovateľka Andrea Coddington režiséra Jozefa Bednárika osobne nepoznala. Na krste tejto knihy, v bratislavskom hoteli Kempinski vo štvrtok večer povedala, že to považovala za svoju výhodu. „Lebo tú esenciu jeho ako človeka som mohla nasať cez vás, ktorí ste ho poznali. A v knihe nie je žiaden môj osobný pocit,“ spresnila.

viac »

Andrea Coddington: New York mi nikam neodchádza

Feminity, 2013

Spisovateľka Andrea Coddington sa plánuje usadiť v Bratislave. Podľa jej slov je to krásne mesto.

viac »

Najúspešnejší autori Ikaru získali Zlaté a Platinové knihy

Showbiz Aktuálne, 2013

"Je úžasné, keď sa predá toľko kníh," tvrdí ďalšia ocenená Andrea Coddington. "Vraví sa totiž, že na Slovensku sa boríme s dvomi problémami: po prvé, ľudia nemajú peniaze a po druhé – tí, čo majú peniaze, nemajú čas na čítanie kníh. Napriek tomu vidíme, že knihy sa stále predávajú v potešiteľne veľkých nákladoch a vo veľkom sa aj požičiavajú v knižniciach." Coddingotn už získala Platinovú knihu za Židovku a včera si prevzala Zlatú knihu za Cudziu krv.

viac »

Andrea Coddington o živote v New Yorku aj smrti manžela

Mamina, 2012

Andrea Coddington zažila americký sen aj pád takmer na dno. Dnes sa sama čuduje, ako to všetko zvládla.

viac »

Nechcem písať ako stroj

Sme pre ženy, 2011

Posledných desať rokov prežila v New Yorku – vystriedala tam niekoľko zamestnaní, porodila dve deti a ovdovela. Teraz sa vracia na rodné Slovensko, kde ju ľudia vnímajú ako úspešnú spisovateľku.

viac »

Spielbergova Židovka

Šarm, 2010

Nielen u nás, ale až v Hollywoode by mohli podľa jej skutočného, pritom mladého života nakrútiť film. Určite by nenechal nikoho na pochybách, že Andrea Coddingtonová (31) je nielen obdivuhodne silná slovenská žena, ale aj úspešná, inšpiratívna mladá dáma, s ktorou sa však osud veru nemaznal.

viac »

Židovka VÁS NESKLAME

woman magazín, 2010

Nový román Andrey Coddington Židovka už nehovorí o jej vlastnom osude. V centre stojí život ženy, ktorá sa odhodlane vydala na cestu za slobodou.

viac »
ÚVOD KNIHY PRESS KONTAKT